Güvenli Giriş - Tek Şifre

Müşteri paneline ve bazı önemli servislerin kullanımında, unutulan şifre hatırlatma gibi güvenli işlem gerektiren durumlarda, dünyanın hiçbir yerinde akla gelmeyen ve kullanılmayan SMS Tek Kullanımlık Güvenlik Kodu uygulamasının altyapısını planlayıp kullanıma sunduk. Mobil telefonu olmayan genç kuşak dönem kullanıcılarımızın önemli bir kısmı, bu hizmetten faydalanabilmek için mobil telefon satın almışlardı. Çünkü ilgili yıllarda e-mail hesaplarının kırılarak ele geçirilmesi çok meşhurdu. En sağlıklı uygulama bu idi. Buna benzer birçok servisimizden istifade edildi. Bir kısmı aşağıda yeralmaktadır.

ÖTS - Öğrenci Takip Sistemi

2007 yılında düzenlenen liseler arası bir yarışmaya proje olarak sunduğumuz ve altyapısını kurduğumuz bir sistemdir. Daha sonra Ar-Ge kapsamında henüz e-okul kısmen, ve sms gündemde değilken, anlık yoklama ve devamsızlık bilgileri ile sınav bilgilerinin velilere ulaştırılmasını ağlayan bu sistem bazı devlet okulu ve özel okullarda kullanıldı. E-okul sisteminin düzenlenmesi ve SMS özelliği kazandırılması ile proje, okullardan yeterli talep gelmemesi üzerine eski projelerimiz arasında yer almıştır.

Uzaktan Reboot

Akıllı Telefon mu ? Cepten internet mi ? ADSL in ne olduğunu bilen varmıydı ? Dial-Up sistemler üzerinden internete zor bağlanırdı insanlar. Öyle ki eski yıllarda web sitesi olanlar iyi bilirler. Saldırıların ardı arkası kesilmezdi. Gecenin bir yarısında sunucuları tıkanır ve hizmet veremez duruma gelirdi. Biz ne yapardık ? SMS ile anında haber verirdik. Bu da yetmez cevap mesajına imkan tanır, SMS metni ile sunucularını restart etmelerini sağlardık. Bu konuda ayrıca sunucu tabanlı yazılımlarımız ile saldırıları asgariye indirme olanağı tanırdık.

Uptime

Sistemlerinde bir arıza olduğunda, hemen haber veren bir servisimiz vardı. Gözetleme kulesi gibi gözetlerdi 24 saat.

Ddos Oto Kontrol

Teknik imkanların yetersiz ve ülke içinde bulması nerdeyse imkansız network cihazlarını satın almanın zor olduğu yıllarda geliştirdiğimiz bir yazılımımızdır. Ddos saldırılarının önemli ölçüde önüne geçerek hizmetin durmasını engelleyen bir sistemdir. Bağlantı ücretlerinin çok pahalı olmasından dolayı gıt kanaat geçinen sunucu sahipleri için mücevher değerindeydi.

Network Ağ Kontrolcüsü

İşletmeye ait aynı veri merkezinde bulunan sunucuların her birinin ve veri merkezinin telekom şebekesinden ana giriş bağlantısının aynı zamanda kontrolünün yapılarak tam bir istatistik. Bu yöntem ile sorunun müşteri alanında mı yoksa genel bir sorun olup olmadığının tesbit edilir. Gereksiz yere sunucuların restart edilmesi de önlenmiş olur.

Sunucu Bakım - Donanım - Yazılım

Teknik personeli olmayan işletmelerin, yüksek ücretlerle bu hizmeti veren firmalara alternatif olarak sunuculan hizmetimizdir. Kendi sistemlerini barındıran veya ticari olarak satış yapan kişi veya işletmelerin donanımsal özelliklerinin yanısıra yazılımsal ve stabil ayarlarının yapılması hizmetidir. Gerekli durumlarda lisanslı güncel virüs programlarıyla tam tarama yapılmaktadır.

Dualweb

Sunucu sorunlarında erişim problemlerinin önüne geçmek adına 2004 de geliştirdiğimiz bir sistemdir. Farklı veri merkezlerinde bulunan sunucuların birbirleriyle bağlantılı çalışarak veri tabanı ve birçok uygulamanın da kusursuz hizmet vermesi hizmetini kapsamaktadır. Bugünlerde bir benzeri cloud server diye adlandırılmaktadır. Barındırma işi yapan birçok firma bu hizmeti kiralayarak verebilmektedir.

Sanal Kontör

2007 yılında yalnızca sayılı kurumsal firmalara verdiğimiz yazılım sistemidir. 3 büyük operatörün çözüm ortaklarıyla anlık çalışan bu sistemimizi kullanan müşterilerimiz, zamanında internetin olmadığı birçok noktada da cep telefonlarının sms menüsü üzerinden de gönderim yapabilmekteydiler. Yine aynı yöntemle kredi kartlarını kullanarak bayilerine ödeme işlemlerinde de bulunabiliyorlardı. Internet ve banka kullanıcılarının artmasıyla, kredi kartı kullanıcı sayısı da artmış ve operatörlerin web sitelerinden de kontör alınabilmesi imkanları sağlanmış oldu. Böylelikle resmi satış kanalında azalma meydana geldi. Bu durumla beraber illegal kontör satıcılarının sayısı artmış, kargaşalık ve dolandırıcılıklar yaşanmaya başlanmıştı. Firmamız yalnızca resmiyete sahip kurumsal işletmelere hizmet verdiğinden dolayı, hizmetin bitmesiyle desteğimizi durduruk.

Yeni Servis ve Hizmetlerimiz

Daha yeni, daha istikrarlı, daha kaliteli hizmetler, eskiden olduğu gibi şimdi de devam etmekte. Özellikle daha estetik projeleriniz üzerinde çalışmayı hedefliyoruz.